V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.
  1. Ostatnia niedziela kwietnia jest dniem modlitwy za kierowców. Dziś po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą o szczęśliwe podróżowanie po drogach. Przy tej okazji można złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na renowację prezbiterium naszego kościoła, które rozpocznie się już w niedługim czasie.

2. Jutro obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Modlitwą obejmujemy wszystkich duchownych pomordowanych podczas wojny.

3. Dzieci z klas III-cich wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

4. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a niedziele i dni świąteczne po Mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do odprawiana nabożeństw majowych indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną przy kapliczkach, znajdujących się na terenie naszej parafii.

5. Uroczysta Msza św. ku czci św. Józefa Rzemieślnika w kaplicy w Rychwałdzie w najbliższą środę. Zapraszamy na tę Mszę św. połączoną z procesją o godz. 11.00, której będzie przewodniczył ks. mgr Szczepan Czyżycki – wikariusz parafii pw. NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach.

6. Modlitwa różańcowa o poprowadzenie, której prosimy różę pw. NMP Różańcowej – różę p. Anny Polek w środę o godz. 17.30. Spowiedź św. od godz. 17.00.

7. W czwartek – Dzień Flagi RP. Pamiętajmy, aby na majowe dni wywiesić przy naszych domach flagi. Czwartek to również Dzień Modlitw za Polonię i Polaków za Granicą.

8. W I czwartek od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, a o 18.00 Msza Święta i nabożeństwo majowe w int. powołań do służby Bożej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na I piątek ponieważ jest to dzień świąteczny i spowiedź będzie tylko podczas Mszy św. Spotkanie młodzieży klas VII odbędzie się wyjątkowo w drugi czwartek tj. 9 maja.

9. W piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Naszą Ojczyznę będziemy polecać dobremu Bogu podczas Mszy św. o godz. 9.00. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy naszych misjonarzy. Modlitwa adoracyjna w Godzinie Miłosierdzia prowadzona przez Akcję Katolicką od godz. 15.00.

10. W I. sobotę Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30 i 18.00, a od godz. 17.00 nabożeństwo prowadzone przez czcicieli Niepokalanego Serca NMP. Spowiedź św. od godz. 17.00.

11. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Katarzynę ze Sieny; w środę – św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek – św. Atanazego; w sobotę – św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkim solenizantom, a w szczególności naszym strażakom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

12. Akcja Katolicka w dniu 18 maja organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Chętnych zapisujemy w zakrystii do 10 maja.

13. Dziękujemy grupie nr 3, za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 4. Dziękujemy także panom, którzy wczoraj kosili trawę i porządkowali teren przy kościele. Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.
  1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00, a pół godz. wcześniej o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Różę Rodzin.

3. W czwartek z racji święta  św. Marka Ewangelisty zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z  tradycyjną procesję błagalną i prośbą o błogosławieństwo pól oraz wszystkich pracujących na roli.

4. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. w czwartek o godz. 19.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00, a pół godz. przed Mszą św. wieczorną modlitwę adoracyjną poprowadzi grupa św. o. Pio.

6. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą za kierowców o zachowanie od wypadków drogowych przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Parafialną Radę Duszpasterską prosimy o pomoc w organizacji tego poświęcenia. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę.

8. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka ewangelisty. Wszystkim solenizantom, a w szczególności naszemu p. kościelnemu Markowi składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.

9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na WSD w Tarnowie. Dziękujemy także za ofiary składane na fundusz inwestycyjny i cmentarny. Bóg zapłać.

10. Ks. Krzysztof Mirek – proboszcz parafii Chojnik serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła w tamtejszej wspólnocie. Ks. Proboszcz i parafianie z Chojnika zapewniają o modlitwie podczas Mszy św. w każdą ostatnią niedzielę miesiąca za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

11. Dziękujemy grupie nr 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, a na następną sobotę prosimy grupę nr 3.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

13. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi